Wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Kuźniarskiej

Piątkowy wieczór, 27 maja 2022 r. w naszym muzeum odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Kuźniarskiej.

Wernisaż rozpoczął się wysłuchaniem utworu muzycznego Tadeusza Łuczejko. W uroczystości licznie uczestniczyli mieszkańcy Gminy Dębowiec i przyjaciele artysty. Przybyło wielu gości z Gorlic i Jasła, m.in. z grupy artystycznej PLAJA. Nie zabrakło mieszkańców Cieklina, stałych bywalców cieklińskiej galerii.
W otwarciu wystawy uczestniczyły koleżanki i koledzy z plastyka Krystyny, którzy przejechali nawet z tak odległych miejsc jak Kraków czy Stalowa Wola.
Zdzisław Tohl - Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach wyraził zadowolenie, że udało mu się tu dotrzeć i poznać to miejsce.

Wystawa, którą będzie można zwiedzać do 30 lipca br. powstała dzięki wsparciu Wójta Gminy Dębowiec Marcina Bolka.

Krystyna Kuźniarska
Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Młp./Rzeszowie – klasy o specjalności formy użytkowe. Malarstwa uczyła się pod okiem wybitnej artystki Janiny Ożóg-Czarnowskiej.
Po szkole pracowała jako dekoratorka a następnie instruktorka ds. upowszechniania plastyki w gorlickim MOK.
Od 1981 roku prowadzi działalność gospodarczą.
Uczestniczyła w 3 plenerach i wystawach poplenerowych w BWA Gorlice, BWA Nowy Sącz oraz w Sędziszowie Młp. W 2020 roku wraz z trzema gorlickimi artystkami pokazała swoje prace na wystawie „Cztery wizje natury” w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.
Kilka lat temu po prawie trzydziestoletniej przerwie powróciła do malowania i rysowania. Tematyką jej prac jest między innymi piękno otaczającej nas natury, kwiaty, polna roślinność… Swój zachwyt Beskidem Niskim stara się przelać na płótno.

fot. Jacek Kosiba

Data: 2022-06-01 11:22:35