Dorota Komborska-Szewczyk / EGZALTOWANE FORMY WYRAZU

Serdecznie zapraszamy ma wernisaż wystawy Doroty Komborskiej-Szewczyk pt. „EGZALTOWANE FORMY WYRAZU”, który odbędzie się 21 maja 2021 r. o godzinie 19:00. Wystawę będzie można zwiedzać do końca czerwca br.

Dorota Komborska-Szewczyk mieszka i tworzy w Jaśle. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła 4 lata temu. Malowanie jest dla Niej sytuacją bardzo osobistą.

Różne moje pasje, fascynacje, oddziaływają na mnie i w jakiś sposób kształtują moją twórczość, podobnie jak różne radości, smutki, a nawet tragedie życiowe. Bodźcem bezpośrednim i szalenie ważnym dla mnie jest głucha cisza. Jest ona katalizatorem, przyspiesza moje reakcje, emocje i pomaga przetworzyć je na ruchy pędzla. Pozwala ominąć sferę intelektualną i tworzyć intuicyjnie, pozwala przejść bezpośrednio od nieskonkretyzowanych, nienazwanych emocji, doznań do obrazów malarskich. Kiedy „niesie mnie ona” tworzę najlepsze obrazy, takie z których nawet ja, swój najsurowszy krytyk jestem zadowolona. Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji obrazy.

To, że Dorota potrafi przełożyć ten świat zewnętrzno-wewnętrzny na malarstwo jest wielkim szczęściem dla artystki. Komborska – Szewczyk poza malowaniem, działa na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA. Tak opowiada o swym zaangażowaniu w pomoc innym.

Szczęściem, a zarazem sprawdzianem z własnego człowieczeństwa jest moje działanie na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA. Uważam, że zdolność pomagania to esencja bycia człowiekiem, dlatego pomagam, bo każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, zmienia czyjś świat, a ja dzięki temu odkrywam w sobie radość dzielenia się, co również przekłada się na moją twórczość.

W roku 2019 wzięła udział w zbiorowej wystawie w Treviso (Włochy).

Data: 2021-05-13 00:41:14